Ευέλικτα Καπάκια, 2022-23

1 Η δράση «Ευέλικτα Καπάκια», η οποία υλοποιήθηκε κατά την περσινή σχολική χρονιά 2022-23 και στην οποία συμμετείχαν σχολεία της Αχαΐας, είχε απίστευτη συμμετοχή και μοναδική επιτυχία.

Η δράση που σχεδιάζουν και συντονίζουν οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας, διά των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σε άμεση και άριστη συνεργασία με τους Δήμους της Αχαΐας, υλοποιήθηκε για 8η συνεχή χρονιά και έχει γίνει πλέον θεσμός. Το σχολείο μας διακρίθηκε στη συλλογή πλαστικών πωμάτων και πήρε το 3ο βραβείο. Συνεχίζουμε και φέτος την προσπάθεια να συλλέξουμε όσο γίνεται περισσότερα πλαστικά καπάκια.