Υποδομή

Το σχολείο στεγάζεται σε νεοκλασικό κτίριο αποτελούμενο από:

• Έξι μεγάλες αίθουσες διδασκαλίας (μία για κάθε τάξη). Κάθε αίθουσα είναι εξοπλισμένη με βίντεο-προβολέα και φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή (laptop).
    • Ένα εργαστήριο Τ.Π.Ε (Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών). Είναι εξοπλισμένο με δέκα σταθμούς εργασίας (επιτραπέζιους ηλεκτρονικούς υπολογιστές) και έναν εξυπηρετητή (server). Δύο ή τρεις μαθητές αναλογούν σε κάθε σταθμό εργασίας. Για τη διδασκαλία του μαθήματος Τ.Π.Ε, χρησιμοποιείται λειτουργικό σύστημα Ubuntu 16.04 με το απαραίτητο λογισμικό.
    • Μία ευρύχωρη αίθουσα για τη σίτιση των μαθητών του ολοημέρου προγράμματος και για άλλες δραστηριότητες. Η αίθουσα είναι εξοπλισμένη με επιτραπέζιο ηλεκτρονικό υπολογιστή.
    • Βιβλιοθήκη που λειτουργεί ως δανειστική για τους μαθητές. Η είσοδος είναι από την οδό Κορίνθου.
    • Γραφείο Διευθυντή/τριας - Αίθουσα εκπαιδευτικών.

Τέλος, όλες οι αίθουσες του σχολείου έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο με υψηλή ταχύτητα (>300Mbps).

Ακολουθούν εικόνες από τους χώρους του σχολείου.